fbpx

Toksyna botulinowa

czoło / lwia zmarszczka / kurze łapki / zmarszczki na nosie / dolna powieka / uniesienie łuku brwiowego / lipflip / gummysmile / uniesienie kącików ust / brukowana broda / wyszczuplenie twarzy (bruksizm) / szyja / nadpotliwość pach, dłoni i stóp 

Toksyna botulinowa nazywana potocznie botoxem, wytwarzana jest naturalnie przez bakterie Clostridium botulinum. Wykorzystywana jest w wielu zabiegach medycyny estetycznej, ponieważ blokuje ona przepływ impulsów nerwowych do np. mięśni powodując ich tymczasowe rozluźnienie. Botox przynosi również spektakularne efekty w leczeniu nadpotliwości, bruksizmie, uśmiechu dziąsłowym (gummy smile) czy korekcji uśmiechu. 

Efekty i zalecenia pozabiegowe

 W zależności od wskazania do wykonania zabiegu dochodzi do zablokowania przepływu impulsów nerwowych pomiędzy receptorem, a efektorem. Efektorem może być mięsień lub gruczoł potowy. Gdy impuls nerwowy nie jest przekazywany, dany mięsień nie jest aktywowany do pracy, tak samo w przypadku nadpotliwości. Gruczoł potowy nie jest aktywowany do produkcji potu. W efekcie jesteśmy w stanie wykorzystać toksynę botulinowa do walki z nadpotliwoscia, zmarszczkami poziomymi, pionowymi i kurzymi łapkami, gummy smilem. Dzięki toksynie możliwa jest również korekcja i uniesienie kącików ust, uniesienie luku brwiowego czy rozluźnienie mięśni żwaczy odpowiedzialnych za bruksizm. 

Po zabiegu nie należy uciskać, wyciskać ani masować miejsc poddanych zabiegowi, a w przeciągu 4h nie nazly się schylać (kiedy zabieg był przeprowadzony w obrębie twarzy)

1 okolica (np. czoło, kurze łapki lub lwia) 450 zł
2 okolice 800 zł
3 okolice  1100 zł
bruksizm 1400 zł
Brukowana broda 400 zł
Dolna powieka 400 zł
Gummy Smile 400 zł
Lipflip wyciągnięcie górnej wargi 1400 zł
Szyja 400 zł
Uniesienie kącików ust 400 zł
Zmarszczki na nosie 400 zł
Uniesienie łuku brwiowego 400 zł
Nadpotliwość dłoni/pach/stóp 1400 zł

Kontakt

Krochmalna 54 lok. U4
Warszawa.
+48 577 222 539
klinikakrochmalna@gmail.com

Klinika 54