fbpx

Peeling fenolowy

twarz i szyja / okolica oczu – ekstremalne odmłodzenie

Głównym wskazaniem peelingu fenolowego jest leczenie nasilonych i głębokich zmarszczek twarzy. Peeling ten powoduje koagulację naskórka i skóry właściwej do jej środkowej warstwy siateczkowej.
Fenol to organiczny związek chemiczny, który, z uwagi na swoje silne działanie przeciwbakteryjne, znajduje szereg zastosowań w przemyśle chemicznym i medycynie. Zwany inaczej kwasem karbolowym, w kosmetologii jego roztwór jest jednym z najgłębiej działających produktów wśród peelingów chemicznych

Peelingi z fenolem docierają do głębokich warstw skóry, powodując intensywne złuszczanie, a w konsekwencji wielopoziomową regenerację oraz intensywne tworzenie nowych wiązań kolagenu. Efektem jest widoczne wygładzenie skóry i poprawa jej kolorytu.

Po całkowitym wygojeniu efekty są spektakularne. Skóra jest odświeżona, koloryt wyrównany, zmarszczki znacznie wygładzone.

Pacjenci do zabiegu głębokiego peelingu powinni być starannie dobierani. Pacjenci muszą przestrzegać zaleceń pozabiegowych, muszą akceptować okres rekonwalescencji ze względu na długi czas gojenia, muszą zostać wyłączeni z zajęć codziennych na okres 1-1,5 tygodnia. Osoby z ciemniejszym fototypem skóry nie są najlepszymi kandydatami do głębokiego peelingu fenolowego ze względu na możliwość powstania zaburzeń pigmentacyjnych.

Peelingi chemiczne: fenolowy Easy phen very ligh 2100 zł
Peelingi chemiczne: fenolowy Easy phen light 5200 zł
Peeling chemiczny fenolowy oczy 1400 zł

Kontakt

Krochmalna 54 lok. U4
Warszawa.
+48 577 222 539
klinikakrochmalna@gmail.com

Klinika 54