fbpx

 Trendy pielęgnacyjne- jesień/zima 2023

 Jesień i zima to okresy, w których nasza skóra staje przed wyjątkowymi wyzwaniami tj; mróz, wiatr, nagłe zmiany temperatury, suche powietrze i nadchodzi czas aby dostosować do tego nasza rutynę pielęgnacyjną. Poniżej skupimy się na najgorętszych trendach w pielęgnacji skóry na sezon 2023. Przedstawimy jakie nowości i rewolucyjne terapie pojawiły  się na rynku, w celu utrzymania zdrowej skóry. Jednak nie zapominajmy również o sprawdzonych praktykach, które nigdy nie tracą na znaczeniu. Odpowiednia pielęgnacja skory to nie tylko kwestia modnych produktów, ale także spójna i dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. 

Intensywnie nawilżająca pielęgnacja 

W nadchodzącym sezonie jesień/zima 2023 stawiamy na mocne nawilżanie skóry. Jest to niezwykle ważne po okresie letnim kiedy nasza skóra jest przesuszona. Trend ten skupia się na stosowaniu bogatych kremów i serum zawierające silne składniki nawilżające, zaliczamy do nich m.in kwas hialuronowy, glicerynę oraz ceramidy. Intensywna pielęgnacja nawilżająca pozwoli ochronić skórę przed mrozem, a jednocześnie utrzymuje jej elastyczność i promienny wygląd. 

Ochrona przed zanieczyszczeniami 

Wraz z nadejściem jesieni warto zwrócić swoją uwagę na ochronę skóry przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi. Produkty zawierające antyoksydanty (witamina C, witamina E) oraz kremy barierowe pomogą  w zahamowaniu przedwczesnego starzenia się skóry. Odpowiednio dobrany kosmetyk będzie działał jak tarcza ochronna naskórek przed zanieczyszczeniami, wolnymi rodnikami, szkodliwym promieniowaniem, a także będą ograniczały wchłanianie się metali ciężkich w głąb skóry. Kremy barierowe w okresie jesienno-zimowym co powinny zawierać?

  • skwalan
  • kwas linolowy
  • ceramidy
  • gliceryna 
  • witamina E 
  • parafina 
  • niacynamidy
  • woski

Składniki naturalne i eko

Trend ekologiczny rośnie w siłę, a to oznacza, że wiele osób poszukuje produktów pielęgnacyjnych opartych na składnikach naturalnych i ekologicznych. Oleje roślinne, wyciągi roślinne i produkty organiczne stają się coraz popularniejsze w pielęgnacji skóry.

Retinol w nowej odsłonie 

Retinol, znany również jako witamina A, jest kluczowym składnikiem w zwalczaniu zmarszczek i poprawianiu struktury skóry, która staje się rozjaśniona i gładka. Obecnie wykorzystujemy najnowsze technologie i formuły retinoli, dzięki którym uzyskujemy najlepsze rezultaty, jednocześnie nie podrażniając skóry. Warto pamiętać jednak o stosowaniu fotoprotekcji jesienią i zimą. 

Minimalistyczne podejście

Wielu ludzi poszukuje prostszych rutyn pielęgnacyjnych. Minimalistyczne podejście, oparte na kilku starannie dobranych produktach. Im mniej tym lepiej. Nasza kosmetyczka powinna zawierać najważniejsze produkty tj; delikatny produkt myjący twarz, serum antyoksydacyjne, ochrona przeciwsłoneczna, serum skierowane na Twój problem skórny, krem mocno regenerujący. 

Pielęgnacja wewnętrzna

 Rozumienie, że zdrowa skóra to nie tylko kwestia zewnętrznych produktów, ale także nawodnienia, zdrowej diety i ogólnego stanu zdrowia. Suplementacja oraz regularne badania laboratoryjne stają się już codziennością. Najistotniejszymi aspektami w pielęgnacji wewnętrznej jest: zdrowa dieta, nawodnienie, odpowiednia suplementacja, zarządzanie stresem, higiena snu, redukcja toksyn  oraz pielęgnacja emocjonalna.

Self-care jako rytuał

Pielęgnacja staje się coraz bardziej rytuałem relaksacyjnym i dbaniem o siebie. Ludzie będą poszukiwać produktów i działań, które poprawiają stan emocjonalny i psychiczny.

Pamiętaj, że trendy mogą się różnić w zależności od lokalizacji i preferencji, ale te powyższe punkty dają Ci ogólny obraz tego czego możesz się spodziewać na jesienno-zimowej scenie pielęgnacji w 2023r.

Szczegóły ofery

Medycyna estetyczna

Kosmetologia

Cyfrowe badanie skóry

Depilacja

Laseroterapia

Kontakt

Krochmalna 54 lok. U4
Warszawa.
+48 577 222 539
klinikakrochmalna@gmail.com

Klinika 54